استخدام وزارت کشور

استخدام وزارت کشور

۱۱ مهر ۹۷: استخدام جدید در بخشداری ها و فرمانداری های سراسر کشور
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور گفت: برای استخدام تعدادی نیرو در بخشداری ها و فرمانداری های سراسر کشور، برنامه ریزی لازم انجام شده که پس از ارائه مجوزهای قانونی از سوی دولت، فرآیند انتخاب و بکارگیری آنها آغاز خواهد شد.
به گزارش ایرنا جواد ناصریان، سه شنبه در جمع فرمانداران، بخشداران و مدیران ستادی استانداری فارس در شیراز افزود: وزارت کشور همچنین تسهیلات به فرمانداری ها و تامین تجهیزات مورد نیاز آنها را در دستور کار قرار داده است.
وی، سازماندهی نیروی انسانی در استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها را زمینه ساز پاسخگویی مناسب به نیازهای مردم و کارکرد بهتر وزارت کشور دانست و اظهار داشت: چالش قانون منع بکارگیری بازنشستگان را به فرصت تبدیل خواهیم و بنا داریم که برای ایجاد تحرک و پویایی بیشتر، مدیران جوان این وزارتخانه را جایگزین مدیران بازنشسته کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، ادامه داد: بر اساس رویکرد وزیر کشور، می کوشیم که پست های مدیریتی این وزارتخانه در اختیار کارکنان این مجموعه قرار گیرد و مسیر رشد و تعالی آنها نیز بیش از گذشته هموار شود.
وی اظهار داشت: بهبود ساختار تشکیلات وزارت کشور و تامین امکانات مورد نیاز برای انجام ماموریت های سازمانی از جمله مواردی است که در دستور کار مدیران این وزارتخانه قرار دارد.
ناصریان گفت: دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات و تنگناهای مالی که با آن مواجه هست اما همواره سعی کرده کمترین دشواری و دغدغه معیشتی برای کارکنان ایجاد شود و کارکنان دولت در این شرایط از حداقل امکانات بهره مند باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور گفت: در کنار تامین امکانات و تجهیزات، تکریم فرمانداران و بخشداران و تقویت جایگاه آنها نیز از راهبردهای اصلی وزارت کشور است و می کوشیم ساختار تشکیلات وزارت کشور روز به روز بهبود یابد و تامین امکانات مورد نیاز برای انجام ماموریت های سازمانی از سوی مدیران دنبال شود.
ناصریان ادامه داد: دستگاه های اجرایی در سراسر کشور، روزانه حدود پنج میلیون مراجعه کننده دارند که اگر مدیران و کارکنان دولت دلبستگی و تعهد لازم را به سازمان خود نداشته باشند، بی شک شاهد افزایش نارضایتی در مراجعه کنندگان خواهیم بود.
او افزود: ظرف سال های اخیر ۵۳۴ پست معاون فرماندار و رئیس اداره در فرمانداری های کشور ایجاد شده و ۱۶ فرمانداری استان فارس نیز ارتقا یافته و ۲۹ معاون فرماندار نیز به فرمانداری های این استان افزوده شده است و نیروی مورد نیاز این بخش ها نیز عمدتا از میان کارکنان وزارت کشور تامین شده است.
وی، همچنین خواستار تشکیل کمیته های مشورتی مدیران استانداری و فرمانداری ها با کارکنان این مجموعه ها شد و افزود: بخش مهمی از موفقیت مدیران وابسته به اقتدار آنها و نحوه هم افزایی آنها با کارکنان است.
او ادامه داد: در دوره های قبل، برخی افراد با کمترین شرایط و معلومات، پست های مدیریتی را در وزارت کشور در اختیار می گرفتند اما امروز تمام فرمانداران و بخشداران صرفا با توجه به تدوین شرایط انتصاب فرمانداران و بخشداران، حکم انتصاب دریافت کرده اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور بیان کرد: همچنین در سال های اخیر اقدام قابل توجهی برای کادرسازی سیاسی در وزارت کشور صورت نگرفته و برای پُر کردن این خلاء برای تریبت نیروی توانمند و خبره در وزارت کشور اقدام به ارایه آموزش های لازم به نیروها و کارکنان این وزارتخانه کرده ایم.
استاندار فارس هم در این نشست گفت: با توجه به اینکه مجموعه وزارت کشور باید در تمام رویدادها و اتفاقات پاسخگو باشد، بنابراین ضرورت دارد که تمام استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها از امکانات و توانمندی های لازم برای پاسخگویی مناسب به نیازها برخوردار باشند.
اسماعیل تبادار افزود: نخستین نیاز وزارت کشور، وجود نیروهای کارآمد، توانمند و خبره در سطوح مختلف است و نیروهای نظارت کننده و راهبر نیز باید از نگاه عالمانه و همراه با اشراف کامل بر حوزه مسئولیت خود برخوردار باشند.

خبر ۱ دی ۹۶: وزارت کشور ۱۶۰۰ نیروی جدید استخدام می کند
ساری – ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور گفت که درخواست مجوز برای استخدام یکهزار و ۶۰۰ نفر در این وزارتخانه به دولت ارسال شده است.
به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری مازندران ، جواد ناصریان در حاشیه آئین اختتامیه اولین دوره مسابقات ورزشی بانوان شاغل در مجموعه وزارت کشور در ساری هدف از استخدام این تعداد نیرو را ضرورت بهسازی و توانمند سازی نیروی انسانی در این وزارتخانه و استانداری های کشور اعلام کرد.
وی گفت که درخواست مجوز برای این تعداد نیرو بر اساس سند جامع نیروی انسانی است که باید تا پایان امسال ارائه می کردیم که از هم اکنون با همکاری استانداری ها این سند آماده و برای دولت و سازمان امور استخدامی ارسال شده است .
او افزود که درخواست استخدام برای به کار گیری این تعداد نیرو در استانداری ها ، فرمانداری ها و بخشداری هاست و این موضوع در حال پیگیری است .
ناصریان گفت : نیروهای انسانی موجود متناسب با سابقه مدرک تحصیلی ، رشته تحصیلی و تجربه ساماندهی شده و تلاش بر آن است تا با توانمند سازی نیروی انسانی برای هر پستی در وزارت کشور نیروی انسانی توانمند داشته باشیم تا نیازی به تامین نیرو از سایر دستگاهها نباشد .
** اضافه شدن معاونت جدید در فرمانداری ها
معاون وزیر کشور همچنین گفت : برای اولین بار با تلاش صورت گرفته بیش از ۸۳ درصد فرمانداران از مجموعه وزارت کشور هستند و به دنبال آن قرار است که در حوزه بخشداری ها هم از مجموعه نیروهای وزارت کشور استفاده کنیم .
وی از اصلاح ساختار فرمانداری ها و بخشداری ها خبر داد و افزود : بر این اساس ۶۰۰ معاون جدید به ساختار فرمانداری ها اضافه شده است و اختصاص معاون به ۳۰ تا ۴۰ درصد بخشداری ها هم پیش بینی شده که در حال پیگیری است و اولویت هم به کارگیری از ظرفیت داخلی مجموعه وزارت کشور است .
اولین دوره مسابقات ورزشی بانوان شاغل وزارت کشور و سازمان های تابعه و استانداری ها با شرکت ۱۰ تیم والیبال و ۱۵ تیم دارت به مدت ۳ روز در مجتمع فرهنگی رفاهی خزرآباد ساری برگزار شد.

۵ بهمن ۹۴ : استخدام وزارت کشور
به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای اجرایی در قالـب دسـتیاران سـتادی و در چـارچوب تصـویب نامـه شـماره ۲۰۶/۴۸۸۹۲ مورخ ۱۳۹۴/۴/۶ شورایعالی اداری با عنوان «ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور»، در نظر است تعداد ۹۱۳ نفر از متقاضیان واجد شرایط، از طریق امتحان کتبـی در دو حیطـه عمـومی و تخصصـی، مصـاحبه هـای اسـتخدامی و گزینش به صورت پیمانی جذب گردند. در ادامه توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد. در بخـش نخسـت، توضـیحاتی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی استخدام، فرآیند ثبت نام و پذیرش افراد، زمان و نحوه برگزاری آزمون، مواد آزمون و در بخـش دوم، خوشه ها، شغل محل های مربوط به هر دستگاه اجرایی آورده شده است.

خواندنی های مرتبط

اخبار استخدامی وزرات نیرو (کارت آزمون)...  6 آبان 97: دعوت به همکاری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در چند استان (منبع: سایت وزارت نیرو) وزارت نیرو در راستای راهبرد شایسته گزینی در دولت دوازده...
اشتراک گذاری سریع در :

دانسته های قبل از اشتغال

دیدگاهتان را بنویسید