با چند تمرین‌، سال جدید را با افزایش بهره‌وری شروع کنیم

وقتی در اوایل سال ۹۷ به سر میبریم می‌توانیم تنها با تغییر برخی از عادات‌ قدیمی، با نظم بخشیدن به ذهنمان ، سال کاری بهتری را شروع کنیم.
حتماً شما هم آرزو داشته اید ک ایکاش شبانه‌روز از ۲۴ ساعت بیشتر بود تا وقت کافی برای رسیدگی به کارهایتان را داشته باشید. بسیاری از مردم در روزهای پایانی هر سال یا در آغاز سال جدید سعی می‌کنند عادات‌ کاری خود را بازبینی کنند و ببینند آیا تکنیک‌ یا ابزارهای نوینی هست که در سال جدید به کمک شان بیاید تا مجبور نباشند برای افزایش بهره‌وریشان تا سرحد مرگ از کار خسته شوند؟
واقعیت اینست که سال نو هم قدرتی در تغییر شرایط و وضعیت کار و زندگی شما ندارد، مگر اینکه یاد بگیرید مدیریت زندگیتان را بهبود ببخشید. کنترل زمان در دستان شما نیست ، یعنی نمیتوانید ساعات‌، دقایق و ثانیه‌ها را به عقب برگردانید یا از حرکت باز دارید، اما این قدرت را دارید تا با نظم دادن بیشتر به ذهنتان ، عملکردی کارآمدتر داشته باشید.
نکات زیر تمرین‌های خوبی برای سال پیش رو هستند که به شما کمک می‌کنند روز کاریتان را بهتر کنترل و مدیریت کنید:
۱- دوری از انجام هم‌زمان چندین پروژه و کار. حتماً شنیده‌اید که تحقیقات نشان داده Multitasking (چندوظیفه ای) یا انجام چند کار بطور همزمان به ذهن آسیب می‌رساند. وقتی سعی می‌کنید چندین کار و مسئولیت‌ را هم‌زمان انجام دهید، تمرکز کاهش یافته در نتیجه باعث افت کیفیت کارتان می‌شود و زمان بیشتری طول می‌کشد تا به اهدافتان برسید.
۲- جلسات کاری را سر ساعت شروع و در اسرع وقت به پایان ببرید. جلسات کاری را طوری برنامه‌ریزی کنید که به موضوعات متفرقه خارج از برنامه و دستور کار ، کشیده نشود.
۳- حریم کاری‌تان را مشخص کنید. در صورت نیاز از”نه” گفتن نترسید. گاهی نیاز است که به درخواست‌های دیگران پاسخ منفی بدهید و از زمان با ارزش‌تان مراقبت کنید.
۴- وظایف غیرضروری را از ضروری تفکیک کنید. گاهی میتوان بعضی از کارها را به زمانی موکول کرد که به صرف انرژی کمتری نیاز دارند.
۵- زمانی از روز را که بهره‌وری بیشتری دارید، شناسایی کنید و در آن اوقات، انرژی‌تان را صرف تمرکز بر روی مهم‌ترین کارها کنید.
۶- گاهی میتوان از دیگران هم کمک گرفت. وظایف متفرقه را به دیگران محول کنید تا زمان آزاد بیشتری برای امور مهم خود به دست آورید.

با استفاده از این راه های علمی در محیط کار با انگیزه هستیم.

۷- از مسائلی که وقت شما را هدر می‌دهند آگاه باشید. همکارانی که برای صحبت‌های غیرضروری (یا غیبت کردن) به دفتر شما رفت‌وآمد می‌کنند، جلساتی که بهره‌وری پایینی دارند، تماس‌های تلفنی بیهوده‌ای که زمان زیادی می‌برند و هر موردی را که جریان منظم برنامه‌های شما را مختل می‌کند، بشناسید.
۸- اهداف بزرگ‌تر را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید، به‌نحوی‌که هر بخش به‌آسانی قابل‌اجرا باشد. به‌این‌ترتیب از خستگی و دلسردی پیشگیری می‌کنید.
با چند تمرین‌، سال جدید را با افزایش بهره‌وری شروع کنیم2

با چند تمرین‌، سال جدید را با افزایش بهره‌وری شروع کنیم۲

۹- تا حد ممکن از جلسات و ملاقات‌هایی که هیچ فایده‌ای برای پیشرفت کاری شما ندارند، اجتناب کنید.
۱۰- ساعت مشخصی را به حجم تماس‌های تلفنی و پاسخ دادن به ایمیل‌هایتان اختصاص دهید. از پراکنده انجام دادن این کار در طول روز خودداری کنید.
۱۱- تعادل کار و زندگیتان را حفظ کنید و سعی کنید وظایف کاریتان را به خانه نیاورید.
۱۲- به کارها ترتیب بدهید. ابتدا کار فعلیتان را تمام کنید و پس‌از آن، کار بعدی را شروع کنید.

چگونه به یک کارمند غیر قابل جایگزین تبدیل شویم؟

۱۳- وظایفی را که مستلزم تمرکز، نظم و دیسیپلین بیشتری هستند زودتر انجام دهید.
۱۴- نیم تا یک ساعت از روز تعطیلی آخر هفته‌ی خود را به برنامه‌ریزی برای هفته‌ی بعد اختصاص دهید. سعی کنید روح و ذهنتان را برای آنچه پیش رو است، آماده کنید.
۱۵- زمانی که یک ایمیل یا پیام متنی از همکارتان دریافت می‌کنید، بلافاصله آن را پاسخ دهید. به‌این‌ترتیب پرونده‌ی هر پیام را در همان زمان می‌بندید.
۱۶- نوتیفیکیشن‌های غیرضروری را خاموش‌کنید. این اعلان‌ها بیشتر از آنکه مفید باشند، تمرکز شما را از بین می‌برند.
۱۷- مدت‌زمانی را که صرف رسانه‌های اجتماعی می‌کنید، محدود کنید. در محیط کار تنها زمانی از این پلتفرم‌ها استفاده کنید که وظایف و امور کاریتان را تسهیل و تسریع می‌کنند.
۱۸- پروژه‌های جانبی را تنها زمانی بپذیرید که می‌توانید با تعهد کامل آن‌ها را به ثمر برسانید. حتی در چنین مواقعی مدت‌زمان لازم برای پرداختن به پروژه‌ها را تخمین بزنید و با برنامه پیش بروید.
۱۹- از روتین کاری افراد فوق‌العاده کارا استفاده کنید: ۵۲ دقیقه خودتان را در کار غرق کنید، سپس ۱۷ دقیقه استراحت هوشیارانه‌ای داشته باشید.تحقیقات می‌گویند بهتر است تمرکزتان را از کار شدید و سخت به استراحت شیفت دهید. این روند یکی از کلیدهای افزایش بهره‌وری است.
شما چه تکنیک‌هایی برای مدیریت بهتر ساعات شبانه‌روز می‌شناسید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

شرایطی که نشان میدهد باید شغلتان را ترک کنید.
بعد از اشتباه کردن در محیط کار چه کاری انجام دهیم

منبع : zoomit

خواندنی های مرتبط

چطور در کمتر از یک سال ارتقای شغلی پیدا کنیم؟... شش ماهی هست که در شرکت جدیدی مشغول شده‌اید و خوب هم کار می‌کنید. احساس می‌کنید حسابی جا افتاده‌اید و آماده‌ی مسئولیت‌های بیشتری هستید. بنابراین در اول...
بعد از اشتباه کردن در محیط کار چه کاری انجام دهیم... هر انسانی در طول زندگی خود بارها اشتباه می‌کند اما هر کسی نمی‌تواند اشتباهش را جبران کند. جلوگیری از اشتباه غیر ممکن بوده و مهم این است که بعد از وقوع...
چگونه اهداف بلند مدت را به کارهای روزانه تبدیل کنی... رسیدن به اهداف بزرگ ، یک‌شبِ حاصل نمی‌شود. هر شخصی برای رسیدن به رؤیای خود باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد و با تقسیم آن به کارهای روزانه، هر روز ی...
۱۵ راهکار برای این که در ساعات کاری پرانرژی‌تر باش... با این حال که خسته شدن در حین کار کاملا طبیعی است ، راه حل هایی وجود دارند که می‌تواند انرژی شما را حفظ کند. در ساعات بعد از ظهر ، افت انرژی یک تجربه‌...
چه افرادی در مصاحبه کاری همیشه موفق هستند... راز افرادی که به‌راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا می‌کنند چیست؟ شما چطور می‌توانید در مصاحبه‌ کاری عملکرد بهتری داشته باشید؟ برخی افراد همیشه در آزمون‌...
شرایطی که نشان میدهد باید شغلتان را ترک کنید... تصمیم‌گیری درمورد کنار گذاشتن یک فرصت شغلی کار ساده‌ای نیست؛ اما با توجه به برخی نشانه‌ها می‌توانید به درست بودن این تصمیم پی ببرید. طبق آمار، هر فرد...
۱۲ رفتار غیرحرفه‌ای که از متقاضیان کار سر می‌زند!... یک کارشناس واحد استخدام با مشکلی در حیطه کاری خود روبرو شده و از یک مشاور درخواست کمک دارد. گفته های او به این صورت است : مشاور عزیز، من در واحد استخ...
افراد موفق بعد از ساعت کاری چه می‌کنند؟... اگر به‌دنبال موفقیت هستید، بد نیست با کارهایی که شما را به موفقیت می‌رسانند آشنا شوید و برنامه روزانه افراد موفق را مطالعه کنید. در ادامه تلاش خواهیم ...
سئوالاتی که در مصاحبه‌ شغلی باید از کارفرما بپرسید... زمانی که در انتهای مصاحبه‌ی کاری به شما فرصت می‌دهند سؤالات و ابهامات خود را بپرسید، بهتر است از این موقعیت حداکثر استفاده را ببرید. یکی از آخرین مرا...
با استفاده از این راه های علمی در محیط کار با انگی... شما مدت زمان زیادی از عمر خود را در محیط کاری سپری می‌کنید بنابراین باید به خودتان انگیزه داده و شرایط خوبی را در آنجا فراهم کنید. همه‌ی انسان‌ها به ...
اشتراک گذاری سریع در :

دانسته های قبل از اشتغال